Методична скарбниця - для педагогів помічниця

Вихователь - методист

Нечипоренко  Лариса  Вікторівна

Діяльність методичної служби дошкільного закладу спрямована на виконання таких завдань:

1. Підвищення якості освіти шляхом створення комплексного методичного забезпечення навчально-виховного процесу з використанням інноваційних та інформатиці йно-комунікаційних технологій.
  2. Продовжити роботу над виконанням Комплексної програми розвитку освітньої галузі  на 2011-2015 роки.
  3. Спрямувати освітній процес на реалізацію нової редакції Базового компонента дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти.
  4. Забезпечити умови для збереження і зміцнення здоров′я дітей через оптимізацію спільної роботи медичної, психологічної і методичної служб закладу.
  5. Забезпечити особистісне зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних особливостей через удосконалення форм, методів і прийомів роботи з дітьми, педагогами і батьками, використовуючи найкращий педагогічний досвід та педагогічні технології виховання і навчання.
Поради молодому вихователю щодо якісної підготовки до заняття

1. Опрацюйте розділ програми, який потрібно реалізувати на занятті.
2. Сформулюйте мету заняття (виховну, розливальну, навчальну), усвідомте, чого б  хотіли досягти у результаті проведення.
3. Завжди опирайтеся на рівень розвитку дітей групи, враховуйте їх інтереси, можливості.
4. Доберіть найоптимальніші методи і прийоми  для цього матеріалу і для конкретних дітей.
5. Зіставте обрані прийоми зі своїми можливостями, змоделюйте свої дії на занятті.
6. Продумайте структуру заняття і зафіксуйте все у плані-конспекті.
7. Підготуйте наочно-дидактичні посібники, продумайте над їх розміщенням у групі.
8. Підготуйте сюрпризи для дітей, запасні варіанти на випадок непередбачуваних обставин.
9. Запитайте у себе: „Я готова до заняття?”

Основні педагогічні заповіді вихователя

1. Люби дітей. Захисти їх любов’ю і правдою.
2. Не нашкодь.
3. Шукай у дітях тільки добре.
4. Навчи дітей думати і любити.
5. Виховуй без примусу.
6. Кожного дня давай дитині щось нове і цікаве.
7. Будь дитині другом, сприяй розвитку і самовдосконаленню.
8. Виховуй, дотримуючись принципу природо відповідності.
9. Умій вибирати найефективніші методи роботи з дітьми.